Rene Köster

Rene Köster on olnud Eesti tantsumaastikul alates 2005ndast aastast. Kuni 2011 aastani oli nii õpetaja kui üks loovjuhtidest Prodance Tantsukeskuses, kuni see oma uksed lõplikult kinni pani. Selle aja jooksul õpetas ta nii hip-hop, dancehall, vogue/whacking ja streetjazz tunde, olles samal ajal ise tantsukooli professionaalses treeningprogrammis.

Samuti on olnud mitmeid võimalusi õppida välismaal sellistes koolides nagu Broadway Dance Center (NYC, USA), Studio Harmonique (Paris, FR), Off Jazz (Nizza, FR), Ballettakademien (Stockholm, SWE), DiAmbra (Stockholm, SWE), Marikas Dans & Modestudio (Stockholm, SWE), Studio 68 (London, UK), Pineapple Studio (London, UK).

Õpetajana on Rene veel andnud workshop‘e tantsukoolides Tallinnas, Viljandis, Tartus ja Pärnus, kui ka Riias, Helsingis ja Pariisis. Samuti oli ta aasta aega regulaarne õpetaja Stockholmis Ballettakademien’is, Marikas Dans & Modestudios, Sway Dansskola’s ja DiAmbra tantsuprogrammis.

 Aastal 2006 asutas Twisted Dance Company koos Carmel Kösteriga. Sellest ajast on trupp lavale toonud mitmeid erinevaid ja alati Eesti tänavatantsu ja kaasaegse tantsu maailma ühendavaid ning uuendavaid lavastusi.

“Traumbade” 2008, “House of Sin” 2009, “7.7.0.7.” 2009, “NOX” 2012, “RSKSD” 2015 ja soololavastused “Tzion” 2013 ning “MASC” 2017.

 Peale töö Twisted Dance Company’ga on Rene võtnud osa ka teistest etendustest ja muusikalidest nagu näiteks Krista Kösteri ja Kristiina Paskeviciuse tänavatantsulavastus “Camouflage”, Peeter Jalaka butoh tantsulavastus “NIBUD” kui ka Jüri Naela muusikalis “Fame” ja Stockholmis Hans Marklundi muusikalist “Grease – Den Svenska Versionen”.

 Praeguseks on Rene lõpetanud BA tasemel TLÜ koreograafia osakonna ja osaleb aktiivselt erinevates tantsu ja füüsilise teatri projektides, lavastustes nii tantsija kui koreograafi ja lavastajana.

Rene tunnid TantsuGeenis: HipHop, Floorwork