Liis Siitan

Olin 4 aastane, kui alustasin tantsimisega, ning tänaseks saan kokku lugeda juba 25 aastat tantsu nautimist. Pärast gümnaasiumi lõpetamist asusin õppima Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse tantsukunsti erialale ning 2016. aasta kevadel selle eriala ka lõpetasin.

Ülikooliõpingute ajal avanes mulle imeline võimalus veeta üks semester Austrias, Anton Bruckneri Privaatülikoolis, tänu millele sain oma oskusi väga mitmekülgselt arendada ja lihvida. Olen õppinud palju erinevaid stiile, näiteks: kaasaegne tants, modern, ballett, hiphop, akrobaatika, jazz, improvisatsioon ja kontaktimprovisatsioon. Koolitöö raames sain ise luua mitmeid etendusi ning tantsida ka kaastudengite etendustes.

Olen saanud imelisi võimalusi teha koostööd paljude Eesti tuntud artistidega ning käinud Eestit esindamas ka Maailmameistrivõistlustel. Tuginedes õpitule ja kogetule olen aastate jooksul arendanud endale isikupärast stiili ning tänaseks saan väita, et contemporary stiil koos baastehnika arendamise ja enda keha tundma õppimisega on just see, mis on mulle endale kõige südamelähedasem.

Tantsul on väga tähtis koht mu elus ning soovin ka teistele tantsuarmastust ning oskusi edasi anda.