Johanna Karjus

Olen lapsest saati tegelenud igasuguse sportimisega. Erilisteks staatusteks läbi aastate kujunesid orienteerumine ja võrkpall, kuid neist jäi puudu loomingulisus ja eneväljendus. Seega sai juba lasteaias hakatud tantsima. Mulle on alati meeldinud muusikat kehalisse väljendusse tõlgedada, olin alati see, kes kandideeris vabatahtlikuks, kui mingeid tantsukavasid oli vaja teha või kui oli vaja kuskil esineda.

2018. aastal kui õppisin Amsterdamis, leidsin enda jaoks sellise tantsustiili nagu Shuffle Dance. See köitis mind nii väga ja esimese paari kuuga teadsin, et just see tants saab osaks minu identiteedist. Juba aasta hiljem hakkasin andma eratunde ja üksikuid workshoppe ning alates 2021. aastast hakkasin andma trenne Amsterdam Dance Centeris, kus minust sai esimene regulaarne Shuffle Dance treener Hollandis. 

Lisaks trennide kõrvalt on mul olnud võimalus teha koostööd paljude artistide, agentuuride ja üritustega, nt Oliver Heldens, Amsterdam Pride, Peace Maker, Mike Cervello, DSCVR Agency, Nightbass, AJ Moreno, Nick Raff etc.

Hollandis arenes läbi aastate välja oma Shuffle Dance kogukond, kus tantsijad üle kogu riigi tulid korra kuus kokku ja tantsisid, jagasid nippe, koreograafiaid, korraldasid battleid jne. Mina olin üks kogukonna eestvedajatest.

Nüüd on mul hea meel see stiil Eesti tuua ja eestlased trampima panna. :)