Asya Sonina

Olen sündinud kunstnike perre ja kunst on olnud üks osa minu elust. Nii avastasingi enda jaoks ka tantsu. Esimesed ja väga soojad mälestused tantsimisest, on mul 8-aastasena, kui minu tädi õpetas mulle klassikalist tantsu. 11-aastaselt hakkasin tantsu õppima teatritrupis St. Peterburgis, kust ma ka pärit olen. Seal sain ma esmased õpetused ja tunnetuse kehalisest liikumisest ja tantsust.

Olen proovinud erinevaid tantsustiile, alates hip-hopist, kabareest, showtantsu ja house’ini välja kuni viimaks avastasin enda jaoks Ladina tantsud. Armusin salsasse kohe kui nägin seda esmakordselt Hispaanias: pühendumus, kirg, kunst – see stiil hõlmab kõike. 6 kuud peale salsaga tutvumist, hakkasin seda aktiivselt õppima, võttes tantsutunde Poolas, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Marokos, Hispaanias ja Prantsusmaal. Üsna pea sain võimaluse assisteerida juba ka tuntud treenereid ning aasta hiljem oli mul juba enda tantsugrupp.

Olen esinenud kabaree tantsudega kruiisilaevadel, I-Fly naiste ladina tiimis tantsides (Läti) kui ka mitmetel rahvusvahelistel salsa festivalidel. Treenerina alustasin Tallinnas 2013. aastal Azael Salazar (Mehhiko) ja Nemanja Sonero’ga (Serbia) ning naiste stilistika trennidega koos oma armsa ja inspireeriva sõbranna Maarika Susi’ga.

Kokkuvõteks võin öelda, et mulle meeldivad kõik ladina tantsud, kuid salsa on kuninganna nende seas! Salsas sa leiad end ja samal ajal ka kaotad end. Salsa on kui sõltuvus ja mina olen absoluutselt selle kütkeis :)