Maarika Susi

Salsa on mu kirg ja elustiil. Salsa on see, mis toob mulle alati naeratuse näole, peale koerte ja papgoide:) Minu lähitutvus tantsuga algas juba 2002. aastal Danceactis – õppisin talendika Georg Kodusaare käe all Bailatino stiili. Sotsiaalne paaristants salsa jõudis mu ellu 2005.aastal kui reisides Mehhikosse avastasin enda jaoks lõbusa ja rütmilise tantsustiili. Mehhikos armusin ladina tantsudesse ja olen siiani lummatud. Salsa on mulle tutvustanud täiesti uue toreda ja reisihimulise seltskonna inimesi.

Paralleelselt ladina tantsudele alustasin ka esinemisi Katrin Väli Harem nimelises tantsugrupis, jätkasin showtante Cerise Tantsugrupis. Kuni 2012.aastani esinesin tihti go-go tantsijana erinevates ööklubides Eestis ja Euroopas (Saksamaa, Iirimaa, Hispaania).

Olen õppinud ja studeerin aktiivselt praegugi ladina tantse, vene rahvatantse, cabaret ja showtantse, jazzi. Aastaid olen andnud trenne ja tantsutunde cabaret, strip-aeroobika, latino aeroobika ja ladina tantsudes. Oled ehk märganud mind Läänemere kruiisi showprogrammi lavadel või Nikki Beach Marbella Club rannalavadel.

Olen olnud Frank Santos rahvusvahelise grupi liige, esinedes erinevatel salsafestivalidel Euroopas, Yamulee Tantsugrupi intensiivse bootcampi esinemisrühmas Saksamaal ja Balti naisgrupi I-Fly liige esinedes Poola, Soome ja Balti salsa festivalide lavadel. Mul on samuti olnud au assisteerida rahvusvaheliselt tuntud artiste ja koreograafe nagu Frank Santos, Inaki Fernandez, Joao Rocha ja Azael Salsazar.

Hetkel olen pühendunud baasteadmiste ja -tehnika õpetamisele nii naistele kui ka paaridele ladina tantsudes nagu salsa, cha-cha, bachata. Samuti korraldan salsa kogukonna jaoks üritusi ning osalen erinevates tantsuprojektides. Minu kaaslane Eesti tantsuskeenel on kaunis tantsijanna Asya Sonina, näed meie kohta rohkem #asyamaarika alt.